dr Joanna Maria Kwaśniewska

Specjalistka w zakresie stymulowania kreatywności i metody twórczego rozwiązywania problemów (CPS), psycholog, pracownik naukowo-dydaktyczny Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Zarówno w Polsce, jak i za granicą od lat prowadzi szkolenia, wykłady, coaching i treningi twórczego myślenia, wspierając osoby zajmujące się twórczością artystyczną i kreatywnością w biznesie. Autorka programu wspomagania twórczości pt. Co ma piernik do wiatraka?, a także licznych artykułów naukowych i popularnonaukowych o tej tematyce. Oprócz płodności twórczej interesują ją także psychologiczne aspekty płodności i niepłodności w kontekście prokreacji; angażuje się w działalność Fundacji Instytut Nadziei.

Szczęśliwa żona, mama długo wyczekiwanych dwóch maluchów – wulkanów kreatywności, domorosła „szufladowa”, lecz nie zaszufladkowana poetka i fotografka, amatorka pływania i joggingu.

 

Agnieszka Doboszyńska

Doradca psychologiczny/counsellor (SPCh), andragog (Uniwersytet Warszawski), ukończyła m.in. szkolenia z terapii Gestalt oraz coachingu (Coach Wise Essentials). Pracowała w biznesie jako manager ds. rozwoju zawodowego oraz trener. Pomysłodawczyni inicjatywy Wielkie chcenie. Współautorka warsztatów psychologicznych dla osób niepłodnych. Od 2008 roku pracuje z osobami mającymi kłopoty z płodnością. Autorka publikacji na temat związku psychiki i niepłodności, ekspert zapraszany do audycji radiowych i telewizyjnych. Prowadziła także wykłady dla lekarzy. Współpracownik Fundacji Instytut Nadziei, a także ośrodka adopcyjnego. Specjalistka z zakresu komunikacji w relacji rodzic – dziecko.

Mężatka, od lat zakochana w Łukaszu. Mama czterech córek. Fanka startów i lądowań samolotów pasażerskich.

 

Justyna Kuczmierowska

Psycholog i psychoterapeutka specjalizująca się w tematyce niepłodności (UW, Synapsis); założycielka Fundacji Instytut Nadziei, której celem statutowym jest wspieranie osób zmagających się z niepłodnością, a także rozpowszechnianie wiedzy na temat źródeł i konsekwencji niepłodności; pomysłodawczyni i organizatorka konferencji na temat niepłodności pt. Od niepłodności do spełnionego życia w 2012 roku. Opierając się na tradycyjnych metodach terapeutycznych, a także autorskim programie od lat pracuje indywidualnie i grupowo z osobami starającymi się o dziecko. Ekspert dzielący się swoją wiedzą i doświadczeniem w mediach, a także podczas specjalistycznych wykładów na temat psychologicznych metod wsparcia dla osób niepłodnych.

Prywatnie żona, mama długo wyczekiwanej dwójki dzieci, fotografka, czerpiąca radość z dobrze przeżytego czasu.